Strona główna / Dla klienta / Blog

Zmarszczenia i wypukłości na tapecie – jak im zaradzić?

Zmarszczenia i wypukłości na tapecie – jak im zaradzić?

Po wybraniu i zakupieniu tapety przychodzi czas na jej zainstalowanie. Mimo tego, że jest to łatwy proces, zawsze istnieje szansa na powstanie niedoskonałości – między innymi zmarszczeń i uwypukleń. Można jednak podjąć pewne kroki, aby im zapobiec i zadbać o upragniony nieskazitelny wygląd tapety.

Główne powody

Do głównych powodów powstawania zmarszczeń i wypukłości należą nierówne ściany i źle przygotowana nawierzchnia, o których zadbanie jest podstawowym krokiem przy aplikacji tapety. Nieodpowiednio dobrane narzędzie i technika instalacji także negatywnie wpłyną na efekt końcowy i doprowadzą do powstania niedoskonałości.

Trzeba pamiętać, że najważniejsze jest szybkie działanie. Takiego typu wady da się jedynie usunąć przed wyschnięciem kleju – potem nie będzie to możliwe bez spowodowania zniszczeń. Kluczowe jest więc wygładzanie w trakcie instalacji. Samo instalowanie tapety jest natomiast zadaniem do którego najlepiej podejść bez pośpiechu. Podjęcie się tego bez stresu pozwoli na większą ostrożność i dokładność, które są w tym przypadku niezbędne.

 

Co zrobić, aby zadbać o estetyczny wygląd tapety?

  • Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować ścianę – powinna być czysta, wygładzona i pozbawiona wszelkich niedoskonałości.
  • W wypadku wymiany tapety, przed instalacją poleca się pierwszą z nich zdjąć. Położenie jednej na drugą może skutkować w przebijającej strukturze, kolorze, wzorze, jak i również w dostrzegalnych wszelkich niedoskonałościach. Ponadto na starszej tapecie prawdopodobnie znajduje się zebrany z czasem bród, którego lepiej się pozbyć.
  • Ważne jest zadbanie o równomiernie rozprowadzenie kleju i postaranie się o aplikowanie tapety bez pośpiechu.
  • Powstałe zmarszczenia i uwypuklenia należy wygładzać ostrożnie i powoli, zaczynając od góry do dołu oraz z prawej strony do lewej.
  • Do dociskania tapety można wykorzystać wałek gumowy, który sprawdzi się również do małych zmarszczeń. Wykorzystać można również pędzel do tapetowania lub ścierkę wykonaną z miękkiego materiału. Aby pozbyć się większych zmarszczeń najlepiej ostrożnie odkleić część tapety i zaaplikować ponownie, jednocześnie ją wygładzając.

 

Najistotniejsze jest trzymanie się instrukcji, która dołączana jest do każdego zamówienia. Instalowanie tapety krok po kroku usprawni proces i zminimalizuje szanse na popełnienie błędów.

Czytaj także:
26.04.2024

Jak wprowadzić motyw roślinny do aranżacji wnętrz?

Aranżacja wnętrz to sztuka, która pozwala nam wyrazić naszą osobowość i stworzyć przytulne miejsce, w którym chętnie spędzamy czas. Jednym z najpopularniejszych trendów w projektowaniu wnętrz jest motyw roślinny, który dodaje świeżości, naturalnego piękna i harmonii do naszych domów. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, jak wprowadzić motyw roślinny do aranżacji wnętrz, wykorzystując różnorodne techniki.

22.03.2024

Przestrzeń dla rozwoju wyobraźni – fototapety 3D dla dzieci

W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci spędzają coraz więcej czasu w domu, stworzenie dla nich inspirującego wnętrza staje się priorytetem. Poszukując sposobów na aranżację wyjątkowego otoczenia dla pociechy, warto rozważyć zastosowanie fototapet 3D na wymiar. Otwierają one nieograniczone możliwości kreowania przestrzeni, która pobudza ich wyobraźnię i rozwija zmysły oraz kreatywność.

16.02.2024

Tapety geometryczne w twoim domu – co warto wiedzieć?

Tapety geometryczne stanową aktualnie niezwykle popularny trend, jeśli chodzi o projektowanie i wystrój wnętrz. Łączą ze sobą nowoczesność, elegancję, nadając jednocześnie wyraz indywidualności oraz śmiałości w aranżacjach. Właśnie dzięki temu z powodzeniem można je dopasować do wielu pomieszczeń, w które rewelacyjnie wkomponują się właśnie geometryczne wzory. Tapeta tego typu oferuje nieograniczone możliwości ekspresji.