Strona główna / Dla klienta / Blog / Wprowadź Skandynawię do swojego wnętrza!

Wprowadź Skandynawię do swojego wnętrza!

Wprowadź Skandynawię do swojego wnętrza! Wprowadź Skandynawię do swojego wnętrza

Jak to się stało, że tyle ludzi kocha styl skandynawski?

Niesamowitą zaletą jest prostota, naturalność i Uniwersalizm tego trendu, które sprawią, że do każdej przestrzeni będzie ona pasować idealnie i wprowadzi swoistego rodzaju spokój w naszym życiu.

 Styl skandynawski – co go charakteryzuje?

 Jasne wnętrza, przestrzeń- w stylizacji skandynawskiej nie znaczy, że cały wystrój ma być na biało, choć oczywiście biel jest jednym z ulubionych kolorów Skandynawów, a o złudzenie powiększonej przestrzeni. Taki efekt uzyskamy stosując więcej kolorów takich jak: biel, szarość, écru, błękit lub wrzos.

Prostota - Sprzęty domowe i dekoracje wg designu skandynawskiego powinny być proste i funkcjonalne. Odpowiednio dobrane kolorowe poduszki, ramki do zdjęć, patchworkowe tkaniny ocieplą wnętrze.

 Natura- Szwedzi kochają naturalne materiały, jak drewno, kamień, cegłę czy len. Wiąże się to z ich filozofią i wiarą. Wybierając drewno na podłogę lub jako konstrukcję mebla, nie dość, że wprowadzamy do domu odrobinę Skandynawii, to tak naprawdę dbamy o środowisko.

Eklektyzm Domy skandynawskie cechuje naturalność, luz i swoboda, a co za tym idzie, swoboda w doborze dekoracji, nawet jeśli mamy zmieszać styl skandynawski z innym. W ten sposób będziemy mogli przechodzić od vintage do nowoczesności w naszej własnej przestrzeni. Dodatki z innego trendu dodadzą klasy naszej Skandynawii!

 Jak dobrać tapetę do pomieszczenia w stylu skandynawskim?

Nie musimy korzystać z usług dekoratora wnętrz, aby urządzić wnętrze w stylu skandynawskim, jest to naprawdę proste – jak sam trend. Jeśli niechcący w pokoju znajdą się puste przestrzenie, nie załamuj się, to tylko ulepszy Twój design. W myśl „im mniej znaczy więcej!”

  • Kuchnia:

Serce każdego domu. Królować w niej mają z zasady wygoda oraz funkcjonalność. Sprawdzą się wyraziste wzory i kolory, które odpowiednio wyeksponują fronty szafek, blat albo stół z krzesłami. Przy wyborze tapet kierujemy się tym co Szwedzi lubią najbardziej, czyli naturę: naturalne materiały jak drewno, kamień lub cegłę.

  • Łazienka:

Coraz częściej w łazienkach płytki kładzie się do połowy wysokości ściany co pozwala nam zająć się dekoracją pozostałej jej części. Jeśli nasza łazienka nie ma okna i światła dziennego – najlepszym wyborem będą jasne kolory, np. biała cegła, jasne drewno. Jeśli łazienka jest dobrze oświetlona, z oknem, możemy pokusić się nawet o ciemne kolory: granat, brąz, czerń. Do geometrycznego kształtu płytek pasować również będą motywy roślinne.

  • Korytarz:

Poprzez bardzo małe oświetlenie jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań. Jeśli zależy nam na Skandynawskim designie już od wejścia należy wybrać jasne tapety, najlepiej winylowe, odporne na uszkodzenia, Odpowiednimi kolorami będą: biel, szarość, beż.

  • Sypialnia:

W sypialni z założenia mamy odpocząć po ciężkim dniu, jak i wstać wypoczęci czując się przyjemnie we własnym domu wiec jak najbardziej sprawdzi się w tym pomieszczeniu piękny pejzaż, nawet fototapeta z delikatnymi kolorami natury, która wycisza nasze skołatane nerwy J

  • Pokój dziecka

Przestrzeń, w której przebywa Twoje dziecko ma wielkie znaczenie dla jego rozwoju. Jasne, łagodne kolory zapewnią dobre samopoczucie, a pomysłowe meble zapewnią wygodę. Dzieci rosną szybko i tak samo szybko zmieniają się ich gusta i potrzeby, wobec tego można to wykorzystać i zmieniać wzory dekoracji ściennych: na początku możemy wybrać tapety w łagodne postaci z bajek by potem sięgnąć po wzory geometryczne. Najlepszym rozwiązaniem dla tej przestrzeni będzie tapeta, którą łatwo usunąć, w razie, gdyby nasza pociecha zmieniła zdanie J

 

Jak widać nie ma nic skomplikowanego w udekorowaniu swojego domu, w stylu który nam się podoba najbardziej. Styl skandynawski jest nienachalny, cudowny w swojej prostocie, nie ma w nim przepychu, jest odpowiedni do luksusowych apartamentów i zwykłych mieszkań czy domów. Jest bliski naturze, a co za tym idzie czujemy w nim więcej wolności. Pamiętajmy: „mniej, znaczy więcej”.

Czytaj także: