Strona główna / Dla klienta / Blog

Powrót do przeszłości – styl retro

Powrót do przeszłości – styl retroCiemna tapeta w stylu Art Deco

Wzory inspirowane latami przeszłymi tworzą wyjątkowy, magiczny klimat w całym wnętrzu, a co najważniejsze, żeby wprowadzić ten styl do naszej przestrzeni wcale nie trzeba tapetować całych ścian!

Styl vintage jak i retro mają wiele twarzy, możemy użyć zarówno kwiatków, geometrycznych figur, klasyczne paski, barokowe figury, ciekawe kolory. Zostań z nami, a pomożemy Ci dobrać odpowiedni materiał do twojego domu.

Kolorystyka

Jeśli pomyślimy sobie co było modne za czasów naszych rodziców, babć, z jednej strony mamy przed oczami charakterystyczne brudne, przydymione barwy, a z drugiej, kontrastowe, jaskrawe kolory.

Wybierając tapety dzięki którymi chcemy osiągnąć konkretny cel, czyli w którym ma królować styl retro, można kierować się właśnie takimi wyznacznikami — w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu (kuchnia, łazienka, sypialnia), warto postawić na neutralne kolory, czyli odcienie bieli, beżu, szarości.

W innych miejscach takich jak pokoje wypoczynkowe, korytarz i pomieszczenia rozrywkowe można śmiało bawić się kontrastowymi kolorami oraz abstrakcyjnymi wzorami.

Jaki wzór dobrać?

W stylu retro, oprócz wyjątkowych, nietuzinkowych kompozycji, równie ważne jest ich umiejętne łączenie.

Przykład mało estetycznego rozwiązania to imitacja drewna, skóry, cegły połączona ze wzorem geometrycznym. Zastosowanie takiej mieszkanki niekoniecznie sprawdzi się w naszym pomieszczeniu i nie będzie przypominać stylu, na którym tak bardzo nam zależy, zatem:

Jeśli zależy Ci na drewnianych elementach lub białej cegle, wprowadź ją do kuchni i nadaj jej niesamowitej atmosfery– do tego typu ścian możesz śmiało wybierać nowoczesne meble jak i klasyczne, w takich kolorach jakie tylko chcesz.

Styl retro w łazience może być wyzwaniem, ale tak samo jak z poprzednim miejscem, warto postawić na klasykę i wybrać szarą, jasną cegłę lub jasną strukturę drewna.

Biorąc pod uwagę salon czy jadalnie możemy poszerzyć swoją wyobraźnie i dać jej zaszaleć! Idealnym wyborem będą tapety winylowe z motywem orientalnym i odważniejszymi kolorami. Nie musimy tapetować całych ścian, możemy wybrać jej element i ciekawy, duży wzór i tym samym zwrócić uwagę na inne miejsca z duszą w naszym salonie.

Ciepło i spokój sypialni możemy podkreślić wybierając nietypowy, ale charakterystyczny na tego stylu wzór – pikowaną skórę. Efekt na pewno będzie zdumiewający.

Uwaga, dla odważnych!

Dla osób, które chcą i lubią się wyróżniać, zaskakiwać samych siebie i swoich gości świetnym pomysłem jest wykorzystanie nowoczesnej tapety ściennej z motywem retro, czyli: stare uliczki, kawiarnie, zegary, książki, blachy i tym podobne. Na pewno zaskoczymy takim rozwiązanie najbliższych a nasze mieszkanie nabierze innego wymiaru.

Czytaj także: