Strona główna / Dla klienta / Blog

Moda na naturę

Moda na naturęModa na naturę

Rośliny, zwierzęta, najróżniejsze odcienie zieleni - wszystkie te elementy przynoszą ukojenie i dodają nam nowej energii, zdecydowanie warto jest więc się nimi otaczać. Jeśli brak czasu lub inne przeszkody stoją Ci na drodze w kontakcie z naturą – podpowiemy, jak za pomocą tapety możesz wprowadzić ją do swojego wnętrza.

Motywy związane z naturą stanowią ważną część wielu kultur oraz ruchów artystycznych. Już od długiego czasu należą także do uwielbianych elementów w dekoracji wnętrz, a ze względu na zaistniałą w ostatnich latach wyjątkową potrzebę wprowadzenia poczucia spokoju i świeżości, stały się jednym z największych i najdłużej panujących trendów.

Obecny katalog wzorów roślinnych i zwierzęcych jest ogromny – istnieje szeroki wybór między rozmiarami i gęstością wzorów oraz ich stylami, a w tym: tradycyjne, style retro, orientalne, nowoczesne, abstrakcyjne. Dzięki tej różnorodności tapetę z łatwością możesz dopasować do własnych upodobań i zaplanowanego przez Ciebie stylu wnętrza.

 

Wzory (zawsze) warte uwagi

Tapety w liście – jedna z najbardziej uniwersalnych opcji – liściaste wzory znaleźć można w licznych stylach i kolorach.

Tapety w kwiaty – jest to dobra opcja szczególnie jeśli zależy Ci na subtelnym, tradycyjnym wyglądzie lub wykorzystaniu wielu kolorów.

Tapety ze zwierzętami– zwierzęce wzory, ilustrowane lub realistyczne zwierzęta sprawdzą się w połączeniu z roślinnością oraz jako osobny wzór.

Tapety tropikalne – ze wszystkich wzorów związanych z naturą są one prawdopodobnie najlepszym wyborem, jeśli chcesz wykorzystać jaskrawe, odważne kolory i duże wzory. Należą do nich np. palmy, bambusy, liście bananowca, liany, monstery i orchidee.

Do tapet z motywami natury szczególnie wpasują się drewniane oraz metaliczne elementy dekoracyjne. Nie polecamy łączyć ich jednak z wieloma różnymi wzorami; dobrym dodatkiem nie będą też duże geometryczne wzory w krzykliwych kolorach.

 

Kolory natury

Choć z naturą najbardziej kojarzonym kolorem jest zielony, to oczywiście występuje w niej cała gama barw, które warto wykorzystać – nie musisz się ograniczać. Poza realistycznymi i tradycyjnymi rozwiązaniami rozważyć możesz też bardziej nowoczesne opcje, np. wzory zwierzęce w abstrakcyjnych kolorach lub monochromatyczne liście.

Jeśli chcesz wizualnie otworzyć przestrzeń w pomieszczeniu, osiągniesz to wybierając tapetę w jasnych odcieniach. Ciemne odcienie natomiast pomogą Ci stworzyć przytulną atmosferę. Motywy związane z naturą w ciemnych kolorach nadadzą wnętrzu również wyjątkowej elegancji.

Jeśli masz ulubioną porę roku – tapeta z motywami natury jest sposobem na zatrzymanie jej w Twoim wnętrzu! Każda z nich oferuje własną paletę barw, a zainspirowanie się nimi jest w stanie znacznie ułatwić Ci wybór.

Motywy roślinne i zwierzęce sprawdzą się w każdym pokoju bez względu na jego przeznaczenie czy wielkość. Poprawiają atmosferę i samopoczucie, wspomagają koncentrację i produktywność – stanowią więc dobry wybór do dekoracji nie tylko wnętrz w mieszkaniach czy domach, ale również w miejscach pracy, nauki oraz w przestrzeniach publicznych.

Czytaj także: