Strona główna / Dla klienta / Blog

Sprawdź czym się różni mural od tapety

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad różnicą między muralami a tradycyjnymi tapetami z powielanym wzorem?

Sprawdź czym się różni mural od tapety

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad różnicą między muralami a tradycyjnymi tapetami z powielanym wzorem? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Dzisiaj rozwiejemy Twoje wątpliwości i przedstawimy różnice między tymi dwoma popularnymi opcjami dekoracyjnymi.

Tapety tradycyjne z powielanym wzorem są popularne od lat i znane tym, którzy mieli styczność z tradycyjną tapetą w rolce. Jak działają tapety z wzorem powtarzalnym? Mają one wzór, który powtarza się w pionie i poziomie, tworząc jednolitą całość na ścianie. Jedną z zalet takich tapet jest możliwość dostosowania ich do konkretnych wymiarów pomieszczenia. Te dostępne w marketach budowlanych jednak w porównaniu z tapetami na wymiar, ograniczone są wielkością wzoru do szerokości rolki. Zamawiając tapetę z wzorem powtarzalnym na wymiar możemy dopasować jego wielkość do naszych potrzeb, a w niektórych przypadkach jego wielkość może być taka że przerodzi się nam w mural.

Z drugiej strony, mamy murale, które oferują nieco inne doświadczenie dekoracyjne. Murale są wielkogabarytowymi obrazami lub wzorami, które są drukowane na specjalnej folii lub materiale tapetowym. W odróżnieniu od tradycyjnych tapet, w przypadku murali wielkość wzoru jest stała i nie podlega skalowaniu, a jedynie i to też nie zawsze – powieleniu w poziomie.

Dzięki temu masz pewność, że każdy fragment obrazu będzie wyglądał tak samo, niezależnie od rozmiaru, w jakim zostanie wykonany.Tapety na wymiar pozwalają na tworzenie unikalnych projektów, które idealnie pasują do danego pomieszczenia. Fototapety na wymiar to jeszcze bardziej personalizowane rozwiązanie, umożliwiające drukowanie ulubionych zdjęć lub obrazów jako tapety.

Podsumowując, zarówno tapety tradycyjne z powielanym wzorem, jak i murale mają swoje unikalne cechy i zalety. Wybór między nimi zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na elastyczności w dostosowywaniu wzoru do wymiarów pomieszczenia, tapety tradycyjne z powielanym wzorem będą najlepszym wyborem. Natomiast jeśli marzysz o imponujących wielkogabarytowych obrazach, które zachwycą każdego, murale będą doskonałym rozwiązaniem. Niezależnie od wyboru, tapety na wymiar i fototapety na wymiar są idealne, aby stworzyć unikalną i personalizowaną dekorację ścian w Twoim domu.

Tapeta w Akwarelowe Zielone Liście

Czytaj także: