Strona główna / Dla klienta / Blog

5 najczęściej spotykanych błędów podczas tapetowania. Jak ich unikać?

5 najczęściej spotykanych błędów podczas tapetowania. Jak ich unikać?fot. @wayhomestudio/freepik.com

Wiele osób chciałoby mieć tapetę jednak obawia się, że nie poradzi sobie z jej instalacją. Prawda jest taka, że położenie własnoręcznie tapety jest dziecinnie proste – wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Poniżej prezentujemy 5 sposobów na uniknięcie najczęstszych błędów przy instalacji tapety.

 1. Dobierz odpowiednią tapetę: 

  Walory estetyczne są niezmiernie ważne, ale najważniejsze jest by sprawdzić odporność na wilgotność, materiał, przeznaczenie.

  Źle dobrany materiał do pomieszczenia może nie spełnić takiej roli jaką mu przypiszesz, może się odklejać, może nie być trwały. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości służymy Ci pomocą w każdej chwili!

 2. Przygotuj dobrze ścianę:

  To podstawa dla osób, które mają w tym doświadczenie. Dla osób, które robią to pierwszy raz – wyjaśniamy: każda nawierzchnia musi zostać odpowiednio przygotowana, aby materiał był trwały, jeśli są na niej ubytki, gruntujemy i wypełniamy, szlifujemy nierówności, jeśli chcemy uniknąć uwypukleń. Jest to niezmiernie ważne, jeśli chcemy, aby dekoracja na ścianie wyglądała zgodnie z naszymi wyobrażeniami.

 3. Dopasuj bryty zanim ułożysz je na ścianie:

  Większe rozmiary materiału nigdy nie przyjdą w jednym kawałku. Aby ułatwić klientom pracę, wysyłamy podzielone bryty o szerokości zależnej od rodzaju wybranego materiału, którym odpowiada określona kolejność. Zanim panele zagoszczą na przygotowanym podłożu, warto ułożyć je najpierw na podłodze, aby ich nie pomylić.

  Oczywiście bez najmniejszego problemu przygotujemy dla Ciebie brakujący panel, aczkolwiek cenimy pracę i wysiłek naszych klientów i podpowiadamy, aby tego uniknąć.

 4. Dobierz odpowiedni klej do tapetowania:

  Z nami nie będziesz miał tego problemu, ponieważ klej wysyłamy razem z zamówieniem. Dodatkowo dostaniesz od nas pełną instrukcję jak go nałożyć, czego unikać, oraz informację do jakich zaleceń należy się stosować, aby proces instalacji przebiegał bez zarzutów i z najmniejszym nakładem energii – a tym bardziej bez stresu.

 5. Przeczytaj uważnie instrukcję:

  Do każdego zamówienia dołączamy instrukcję, która usprawni proces zmian w Twoim pomieszczeniu. Uważnie przeczytaj ją krok po kroku, a gwarantujemy, że zmiana, której sam dokonasz będzie jeszcze bardziej satysfakcjonująca, gdyż będzie tak jak sobie to wyobrażałeś i dokonasz tego sam.

Czas, chęci i wytrwałość to jedyne czego potrzebujesz by nadać nowego blasku i wyrazu swoim ścianom!

Stosując się do powyższych porad powinieneś bez problemu udekorować swoją przestrzeń, a w razie jakichkolwiek problemów jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Czytaj także: